Сигнал "Повітряна тривога"
Алгоритм дій працівників різновікової групи за сигналу
«Повітряна тривога»
У випадку сигналу «Повітряна тривога» усі, без винятку, працівники дошкільного підрозділу зобов’язані дотримуватися наступного алгоритму дій:
1. Відповідальна особа вмикає наявну систему оповіщення (найпростіший засіб об'єктового оповіщення - шкільний дзвінок).
2. Почувши сигнал «Повітряна тривога», вихователі групи подають дітям сигнал про евакуацію; швидко рахують дітей відповідно до списку; помічник вихователів негайно зачиняє усі вікна, вхідні двері усіх приміщень, перекривають воду, вимикають світло.
3. Швидко одягають дітей та організовують їх переміщення в укриття.
4. Взяти із собою: список дітей групи; «рюкзак безпеки групи» і «рюкзак безпеки дитини»; засоби захисту (ванто-марлеві пов'язки тощо); ємності із чистою водою (яку замінюють щодня); маркер. Чергові/відповідальні особи по закладу освіти допомагають дітям пройти в укриття.
5. Працівники та діти групи йдуть в укриття за визначеним маршрутом (мапою евакуації).
6. Вихованці різновікової групи виходять через основний вихід(парадний) і заходять в укриття останніми ,а виходять першими
7. В укритті вихователі ще раз перевіряють кількість дітей за списком.
8.Якщо звучить сигнал «Повітряна тривога» під час денного сну, вихователі разом з помічником мають розбудити, підійняти, швидко одягнути дітей і пройти разом з черговими в укриття.
9. Якщо звучить сигнал «Повітряна тривога» під час прогулянки, вихователі організовано ведуть дітей із майданчика в укриття, а помічники вихователів беруть списки дітей групи, «рюкзаки безпеки» та негайно йдуть до вихователя групи і допомагають їм відвести дітей в укриття.
10. В укритті різновікова група швидко та спокійно займає своє місце.
11. Вихователі заздалегідь продумують план роботи з дітьми в укритті та готують дитячі книжечки, іграшки, олівці, фломастери, розмальовки, настільні ігри тощо (це можна занести в укриття завчасно) і разом з практичним психологом проводять освітню роботу з дітьми з наданням їм психолого-педагогічної підтримки у НС. 1
12. Усі працівники перебувають в укритті, поки не буде сигналу «Відбій повітряної тривоги». Після оголошеного відповідальною особою цього сигналу дорослі допомагають відвести дітей до приміщення групи (чи на майданчик).
УВАГА! Працівники дошкільного підрозділу не повинні залишати жодної дитини без нагляду; вихователі несуть персональну відповідальність за життя і безпеку дітей.
Директор Олена ГРУША
Додаток 2
до наказу директора
12.09.2023 № 63 аг
ЗАТВЕРДЖУЮ
Директор Старокривинської гімназії «Патріот»
____________Олена ГРУША
Алгоритм
дій працівників Старокривинської гімназії
«Повітряна тривога чи іншому оповіщенні про небезпеку»
- Черговий педагогічний працівник І поверху вмикає наявну систему оповіщення закладу (найпростіший засіб об'єктового оповіщення - шкільний дзвінок).
- Вчитель ,що знаходиться на уроці оповіщає учнів про загрозу, а батьків – про переміщення дітей до укриття(у вайбер-сповіщення)
- Необхідно організувати пересування двома колонами в приміщенні класу та швидко залишити кабінет.
- Для супроводу 1-2 класів додатково долучається медична сестра .
- Через запасний вихід виходять учні 1-4 класів та 5-8 класів колонами почергово у порядку розміщення класів
- Через основний вихід виходять учні 9 класу та працівники
- Черговий адміністратор здійснює облік дітей в укритті.
- Завідуюча господарством після оголошення сигналу оповіщення перевіряє всі приміщення закладу на відсутність у них учасників освітнього процесу та працівників закладу, по завершенню перевірки прямувати до найближчого укриття.
- Учні, які знаходяться на подвір'ї закладу, під час сигналу оповіщення повинні самостійно рухатися до найближчого укриття фонду захисних споруд.
- У середині захисної споруди черговий педагогічний працівник(черговий вчитель ІІ поверху) допомагає учасникам освітнього процесу швидко та спокійно зайняти місця.
- Під час перебування в захисній споруді вчителі здійснюють необхідну підтримку, заходи для комфортного та спокійного перебування в укритті.
- Після завершення небезпеки та оголошення про відбій тривоги, вчителі та черговий адміністратор слідкують за тим, щоб вихід усіх учасників освітнього процесу з укриття здійснювався колонами або групами.
- Під час переміщення до укриття необхідно врахувати наявність інклюзивних класів. У випадку присутності дітей з ООП – попередньо проводити з ними навчання та бесіди, передбачити швидке та спокійне переміщення до укриття, спеціальне місце та заходи, що будуть здійснюватися в укриттях для максимального залучення до них дітей з ООП.
Директор Олена ГРУША