Цивільний захист

Про підсумки проведення Дня цивільного захисту та комплексних об’єктових тренувань Старокривинській гімназії "Патріот"

На виконання наказу  № 89-аг від 7.11.2023 р «Про підготовку та проведення Дня цивільного захисту», з метою підвищення якості теоретичних знань, практичних умінь і навичок з цивільного захисту учасників освітнього процесу у закладі освіти, а також перевірки реальності планів ЦЗ об’єкта освіти 15.11.2023 р. у закладі освіти проведено День цивільного захисту та комплексних об’єктових тренувань.

Відкриття Дня цивільного захисту відбулося на урочистій загальношкільній лінійці, де були визначені основні завдання Дня ЦЗ. Голова комісії з надзвичайних ситуацій, заступник директора з НВР Ілона Іванців ознайомила керівний та особовий склад з планом проведення Дня ЦЗ. Класи отримали конкретні завдання, повідомлені про місце проведення й відповідальних осіб.

Програма Дня цивільного захисту в закладі освіти була змістовною, цікавою й насиченою. Для здобувачів освіти було проведено різнопланові заходи:

•  Виховні години для учнів 1-9 кл. на теми:
  • «Захисти своє життя. Як діяти в надзвичайних ситуаціях» (класні керівника1-4 кл.),
  • «Захист населення від наслдіків НС різного характеру»(класні керівники 5-9 кл);
  • Заняття виставка малюнків «Моя БЕЗПЕКА»(вихователі різновікової групи)
  • Навчальний практикум з надання першої домедичної допомоги потерпілому для учнів 2-9 кл. (медична сестра Альона Нечипорук)
  • Змагання між учнями5-7 та 8-9 класів кл. з надання першої медичної допомоги та володіння засобами індивідуального захисту та вікторини з основ цивільного захисту(вчитель з основ здоров’я Ірина Бігун)
  • Бліц - опитування «Алгоритм дій за сигналами ЦО, радіаційна небезпека» 7-9 кл.» (директор Олена Груша)
  • Навчально-тренувальна евакуація на випадок радіаційної небезпеки    За сигналом «Увага всім» було проведено оповіщення учасників освітнього процесу про радіаційну небезпеку. Учні під керівництвом учителів організовано, без паніки, згідно з планом евакуації пройшли до найпростішого укриття одягнувши засоби індивідуального захисту.
  • Протягом Дня ЦЗ учні 1-9 класів ,вихованці різновікової групи та всі учасники освітнього процесу мали можливість удосконалити свої уміння та навички грамотно та чітко діяти в надзвичайних ситуаціях на практиці, вміння користуватися засобами індивідуального захисту, надавати домедичну допомогу потерпілому.    Завершенням проведення Дня цивільного захисту стала підсумкова  лінійка, на якій були підведені підсумки проведення Дня цивільного захисту, оголошені результати участі учнів у конкурсах, змаганнях, естафетах.

Результати участі учнів у заходах в ході Дня ЦО наступні:

Зміст роботи

Переможці

Місце

1.

Змагання між учнями 5-7 з надання першої медичної допомоги та володіння засобами індивідуального захисту та вікторини з основ цивільного захисту

Распопов Ілля 5 клас

І

Харчишина Вікторія 7 клас.

Ткачук Максим 6 клас

Сосонюк Олександр 6 клас

Гуменюк Анна 7 клас

2.

Змагання між учнями та 8-9 класів кл. з надання першої медичної допомоги та володіння засобами індивідуального захисту та вікторини з основ цивільного захисту

Куфлик Анна 9 клас

Вонсік Вікторія 8 клас

Томчук Ольга 9 клас

3.

Бліц - опитування «Алгоритм дій за сигналами ЦО, радіаційна небезпека» 7-9 кл.

Дмитрієвцева Вероніка

Кононов Артур 9 клас

Сірук Іван учень 8 класу

ІІІ

Рекомендації щодо дій у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайної ситуації

(з сайта МОН. лютий 2022р.)

1.   За посиланням "Рекомендований вміст тривожної валізи”.

2.   За посиланням "Брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни», що розроблена Міністерством культури та інформаційної політики".

3.   Дитяча та сімейна психологиня Світлана Ройз склала посібник «Ми готові. Про дітей». Як говорити про загрози з найменшими членами родини і як навчити їх діяти різних ситуаціях, як то природні катаклізми чи війна. У своїх рекомендаціях Ройз спиралась на матеріали Служби тилу Ізраїлю. Вона пропонує закріплювати знання у форматі ігор у супергероїв.

НАКАЗИ:

Про посилення заходів безпеки  в Старокривинському НВК

В наслідок широкомасштабного військового вторгнення рф в Україну та ведення їх військами активних бойових дій, постійних обстрілів, мінувань територій та об’єктів цивільної інфраструктури в межах населених пунктів, включаючи встановлення саморобних вибухових пристроїв, майже 14 % території держави стали небезпечними від вибухонебезпечних предметів.
      Мінреінтеграції відповідно до Положення про Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 р. No 376, реалізує заходи, спрямовані на зменшення ризиків для життя та здоров’я населення від мін та вибухонебезпечних предметів, у тому числі шляхом розроблення, виготовлення та розповсюдження інформаційних матеріалів для інформування населення різних вікових категорій та соціального статусу про мінну небезпеку, зокрема у
вигляді інформаційних повідомлень, відеоматеріалів з відповідною тематикою.