Правила поведінки здобувача освіти в закладі освіти

Затверджено  педагогічною радою

протокол   №2  від 15.09.2023року

Загальні правила поведінки здобувачів освіти у

Старокривинській гімназії «Патріот»

1. Правила поведінки учнів базуються на законах України, постановах Міністерства освіти та науки України , органів місцевого самоврядування, Статуті Старокривинської гімназії «Патріот».

2. Здобувач освіти приходить в школу за 15-20 хвилин до початку занять, чистий і охайний, займає своє робоче місце з першим дзвінком, готує все необхідне навчальне приладдя до майбутнього уроку.

3. Не можна приносити на територію школи з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом зброю, в т.ч. ножі, вибухові, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, сигарети, наркотики і інші одурманюючі засоби і отрути, а також токсичні речовини і таблетки.

4. Не можна без дозволу педагогів або медичної сестри (за узгодженням з батьками) йти зі школи та її території в урочний час.

5. У разі пропуску занять учень зобов'язаний пред'явити класному керівнику довідку або записку від батьків (осіб, що їх замінюють) про причину відсутності на заняттях.

6. Здобувачі освіти, які знайшли втрачені або забуті, на їх думку, речі, належить здати черговому, який знаходиться на першому поверсі закладу освіти, черговому вчителю, класному керівнику або адміністрації закладу освіти.

7. Булінг є неприпустимою формою поведінки здобувачів освіти у закладі освіти та за її межами. Залякування і знущання, застосування сили одних здобувачів освіти по відношенню до інших є неприпустимими формами поведінки.

8. Забороняється вживання нецензурної лексики та жестів.

9. Здобувачі освіти можуть користуватися на уроках гаджетами лише для навчання. Під час уроку телефон знаходиться у беззвучному режимі.

10. Здобувачі освіти зобов’язані виконувати домашні завдання в терміни, встановлені педагогом.

11. Приносити на заняття всі необхідні підручники, зошити, інструменти і письмове приладдя.

12.Під час перерви здобувачі освіти можуть вільно переміщатися у закладі освіти, крім тих місць, де їм заборонено знаходитися в цілях безпеки.

13. Під час перерв забороняється бігати сходами, поблизу вікон та в інших місцях, не пристосованих для ігор.

14. Під час перерв забороняється штовхати один одного і застосовувати фізичну силу.

15. На перервах здобувачі освіти можуть звернутися до свого класного керівника, чергового вчителя, адміністрації закладу освіти за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії.

16. Категорично заборонено самовільно відчиняти вікна, сидіти на підвіконнях і виглядати у відчинені вікна.

17. Здобувачі освіти бережуть майно закладу освіти, охайно ставляться як до свого, так і до чужого майна, дотримуються чистоти та порядку.

18. У випадку пошкодження чужого майна, батьки здобувачів освіти, які заподіяли збиток, несуть матеріальну відповідальність.

19. Здобувачі освіти повинні проявляти пошану до тих, хто їх оточує, незалежно від віку.

20. На території гімназії категорично забороняється тютюнопаління.

21. Спортивний одяг, призначений для уроків фізкультури, на інших уроках недоречним.

22. Знаходитися у закладі освіти у верхньому одязі не дозволяється, якщо немає на те особливих причин .

23. На урочисті загальношкільні заходи здобувачі освіти приходять у відповідності до дрес-коду.

24.  Під час сигналу «УВАГА! ПОВІТРЯНА ТРИВОГА» здобувачі освіти повинні спуститися в укриття, дотримуючись правила евакуації: не говорити, не бігти, не штовхатися, не повертатися. Перебуваючи в укритті швидко та спокійно зайняти свої місця, виконувати та дотримуватися всіх вказівок педагогічних працівників.

25. Здобувач освіти мають бути ввічливим у спілкуванні з учителями, працівниками школи, батьками інших учнів, з іншими здобувачами освіти.

26. Здобувачі освіти зобов’язані поважати гідність, права, свободи та законні інтереси всіх учасників освітнього процесу, дотримуватися етичних норм.

27. Після закінчення занять здобувач освіти повинен одягнути верхній одяг і покинути приміщення школи, дотримуючись правил безпечної поведінки. Учні не мають права знаходитися в приміщенні школи після закінчення освітнього процесу без дозволу чергового адміністора гімназії.