Алгоритми дій

АЛГОРИТМ дій колетиву Старокривинського ліцею №5 за сигналами оповіщення цивільного захисту “Увага всім”, “Повітряна тривога”

У випадку сигналу «Повітряна тривога» чи іншого оповіщення про небезпеку педагоги мають діяти відповідно до такого алгоритму:
1.1. Відповідальна особа (чи члени невоєнізованого формування оповіщення та зв’язку) вмикає наявну систему оповіщення закладу.
1.2. Вчитель сповіщає учнів про загрозу, а батьків (у батьківській групі)– про переміщення дітей до укриття.
1.3. Необхідно організувати пересування двома колонами в приміщенні класу та швидко залишити кабінет.
1.4. Для супроводу початкових класів можуть бути залученні помічники (техпрацівники, бібліотекар).
1.5. Для швидкого надання медичної допомоги має бути залучена медична сестра закладу (чи члени медичного невоєнізованого формування).
1.6. Відповідальні особи (члени евакуаційної комісії) після оголошення сигналу оповіщення мусять перевірити всі приміщення закладу на відсутність у них учасників освітнього процесу та працівників закладу, по завершенню перевірки прямувати до найпростішого укриття.
1.7. Учні, які знаходяться на подвір'ї закладу, під час сигналу оповіщення повинні самостійно рухатися до найближчого укриття фонду захисних споруд.
1.8. У середині захисної споруди відповідальні особи (члени невоєнізованого формування охорони та порядку) повинні допомогти учасникам освітнього процесу швидко та спокійно зайняти місця.
1.9. Під час перебування в захисній споруді вчителі та вiдповiдальнi особи здійснюють необхідну підтримку, заходи для комфортного та спокійного перебування в укритті.
1.10. Після завершення небезпеки та оголошення про відбій тривоги вчителі та відповідальні особи (члени евакуаційної комісії) слідкують за тим, щоб вихід усіх учасників освітнього процесу з укриттів здійснювався колонами або групами.
1.11. У випадку присутності дітей з ООП - попередньо проводити з ними навчання та бесіди, передбачити швидке та спокійне переміщення до укриття, спеціальне місце та заходи, що будуть здійснюватися в укриттях для максимального залучення до них дітей з ООП.

Алгоритм

дій батьків та учнів

у випадку сигналу тривоги на шляху до школи чи дому.

Разом із батьками обрати безпечний шлях до школи та у зворотному напрямку.

1. Дитина спільно з батьками оцінює ситуацію та обрає найближче укриття, яке зможе використовувати в разі сигналу повітряної тривоги.
  2. Якщо під час сигналу тривоги ви перебуваєте на території школи або поблизу, дотримуйтеся загальних правил евакуації, адміністрація спрямує вас до підготовленого укриття
  3. Учні мають рухатися тільки обраним маршрутом. Не зупинятися та не звертати зі шляху, визначеного батьками.
  4. У цей час не можна залишатися без необхідності на вулиці. Учень має якомога менше часу проводити поза стінами школи чи дому.
  5. Якщо немає можливості під час сигналу повітряної тривоги дійти до школи чи дому, дитина має зайти у визначене укриття.
  6. Школяр обов’язково повідомляє батьків та класного керівника про своє місцеперебування.
  7. Під час сигналу тривоги учневі не можна залишатися біля входу в укриття, треба зайти в середину.
  8. Дитина має знати, що по дорозі не можна торкатися невідомих або підозрілих предметів — це може бути небезпечно для життя.
  9. Батьки щоденно при виході з дому повинні повідомляти  класного керівника ,що дитина вирушила в заклад освіти

АЛГОРИТМ

дій вчителів під час сигналу Повітряна тривога

1. Якщо ви почули сигнал «Повітряна тривога» негайно розпочинайте евакуацію дітей  до укриття

2. Зберіть учнів того класу  у якому ви проводили  урок ,або якщо це позаурочний час(перерва)  то учнів класу де ви є класним керівником

3. Проведіть короткий інструктаж щодо евакуації у безпечне місце

4.Якщо сигнал тривоги розпочавсь у час перерви чи маршруту учнів додому (до школи) напишіть короткий інструктаж щодо дій для евакуації у безпечне місце у соціальну групу класу.

5.Дізнайтеся, які аварійні виходи обстежені й безпечні.

6.Якщо відчуваєте запах диму, закрийте дихальні шляхи щільно згорнутим предметом одягу та виведіть учнів.

7.Коли прибудете на місце евакуації, зробіть повторну перекличку.

8.Повідомте адміністрацію школи про те, що дісталися безпечного місця.

9.Зробіть фото присутніх учнів та за можливості скиньте до соціальної групи класу.

10. Здійснювати необхідну підтримку, заходи для комфортного та спокійного перебування в укритті.

Інструкція

татам і мамам, як поводитися під час повітряних тривог у Старокривинському ліцеї №5:

1.Будьте впевнені, що діти прямують до укриття, де є все необхідне для їхньої безпеки та комфортного перебування.

2.Підтримуйте атмосферу взаємоповаги: не турбуйте вчителів без нагальної потреби, адже під час повітряної тривоги вони першочергово дбають про дітей.

3.Пам’ятайте, що закінчення повітряної тривоги у школі синхронне з повідомленнями від держави, тож діти весь час мають перебувати в укритті.

4.Поважайте правила школи, відповідно до яких може бути заборонено забирати дитину до завершення повітряної тривоги заради дотримання безпеки всіх учасників освітнього процесу.

5.Якщо під час сигналу тривоги ви перебуваєте на території школи, дотримуйтеся загальних правил евакуації, адміністрація спрямує вас до підготовленого укриття.

6.Пам’ятайте: під час повітряної тривоги педагог не має права відпустити дитину додому на прохання батьків.

7. Долучіться до загального каналу комунікації — розсилки/чату  класу в якому      навчається ваша дитина , щоб                 отримувати необхідні новини

Як врятуватись від “брудної бомби”, ядерної атаки чи аварії на АЕС