A A A K K K
для людей з порушеннями зору
СТАРОКРИВИНСЬКИЙ ЛІЦЕЙ №5
НЕТІШИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ШЕПЕТІВСЬКОГО РАЙОНУ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Історична довідка

 

Історія Старокривинського НВК

 

Створена школа у с.Старий Кривин, за данними,розміщеними в Центральному історичному музеї міста Москви, в 1875р. як церковно-приходська під іменем сільської з оплатою одного вчителя 154 крб. в рік, де навчалося 48 дітей.

  Відповідно до даних, які збереглись, в 1916р. закінчили школу 4 учні.В 1921р. Кривинська школа була реорганізована  в семирічну.        

  Вже через два роки в 1923р. був перший випуск. ЇЇ закінчили 9 випускників. В наступні роки кількість випускників постійно збільшувалась.З 1930р. в Кривині введено загальнообов’язкове початкове навчання і тому всі діти села навчались в школі.В 1934р. Кривинська семирічна школа стала середньою. В 1937р. був перший випуск, її закінчило 28 чоловік. 

  На той момент в  школі працювало 18 вчителів, першим директором школи був Сітак Сидір Касьянович.Щорічно школу закінчувало 35-40 випускників. 

   В 1940р. в школі нараховувалося 592 учні і 29 вчителів. 21 червня 1941р. був останній довоєнний випуск школи. 38 десятикласників одержали атестати про середню освіту, а на світанку розпочалась війна.  Під час бойових дій на території села головне приміщення школи було зруйноване: половина - вибухом бомби, а друга половина перетворена окупантами в конюшню.В січні 1944р. с.Кривин було звільнено від окупантів. 

   Розпочалась відбудова села і в першу чергу - школи. В березні 1945р. школа приступила до роботи: розпочали роботу вчителі, школа наповнилася дитячим гомоном. До 1946р. вона була семирічною, а в 1946р. знову перетворена в середню. 

   Перший післявоєнний випуск з середньої школи був в 1949р.В післявоєнні роки школа розміщувалася в чотирьох приміщеннях, що створювало труднощі в її роботі. 

   В 1953р. колгосп передав школі двохповерховий будинок, був проведений відповідний ремонт, переобладнанні приміщення , з’явилися великі світлі класні кімнати. 

   У 1955р. Кривинська школа почала працювати в новому приміщені. Було реконструйовано і старе приміщення школи, де навчалися учні молодших класів, а в подальшому тут були розташовані кабінети виробничого навчання по автосправі.З 1959р.  по 1967р. Кривинська середня школа функціонувала як 11-річна трудова політехнічна школа з виробничим навчанням, політехнізація навчання здійснювалася по профілю сільського господарства. 

   З 1967р. згідно Закону «Про середню освіту» вона знову існувала з десятирічним строком навчання.

   3 1970р. Кривинська школа була затверджена як опорна середня, до якої були прикріплені 2 середні та 4 восьмирічні школи. Доїзд дітей здійснювався рейсовим автобусом.Того ж року був збудований пришкільний інтернат,в якому проживали діти з с. Новий Кривин, де здійснювалось їх харчування, виконання домашніх завдань та дозвілля. 

   Станом на 1971р. в школі працювало 6 груп продовженого дня, які охоплювали усіх учнів 1-6 класів.

   З 1975 по 2011 рік школа підготувала і випустила 872 учні. З вересня 1993р. Кривинська середня школа була реорганізована у загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів, а із січня 2012р. вона набула статусу Старокривинського навчально-виховного комплексу «дошкільний навчальний заклад–школа І-ІІІ ступенів».На сьогоднішній день у школі навчається 121 учнів, працює 22 педагогів та відвідує ДНЗ 20 дітей. 

   Чимало випускників школи стали  відомими по всій Україні та на теренах колишнього Радянського Союзу. Це видатний діяч мистецтв України, народний артист, композитор, поет – Козак Сергій Давидович, який навчався у школі з 1928 по 1938рр. 

    У ці ж роки у школі навчався Семеновський Володимир Самійлович, який був відомим поетом-фронтовиком, автором багатьох поетичних збірок. Деякі із його віршів покладені на музику. Після закінчення Великої Вітчизняної війни працював у Кривинській школі вчителем. 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень