A A A K K K
для людей з порушеннями зору
СТАРОКРИВИНСЬКА ГІМНАЗІЯ "ПАТРІОТ"
НЕТІШИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ШЕПЕТІВСЬКОГО РАЙОНУ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Інформація батькам

Для вступу дитини у дошкільний навчальний заклад батькам необхідно підготувати і подати такі документи:

1.Заяву на ім’я керівника.                                                                                           2.Медичний довідка із висновком педіатра , карта проведених щеплень;
3.Копію свідоцтва про народження дитини ;
4. Для дітей пільгової категорії додатково подаються такі документи:

– для дітей, батьки яких учасники АТО: копія посвідчення учасника АТО, копія свідоцтва про народження дитини;
– для дітей – інвалідів – копія свідоцтва про інвалідність, копія свідоцтва про народження дитини;
–  для багатодітних сімей, що мають трьох і більше дітей до 18 років – копію посвідчення багатодітної сім’ї з управління соціального захисту;
– для малозабезпечених сімей подається  довідка з управління соціального захисту із вказаними термінами з якого по яке число надано пільгу;
– для дітей -сиріт   та таких, що перебувають під опікою подається відповідна довідка та копія свідоцтва про народження дитини

Про зарахування
до дошкільного навчального закладу дітей,
у яких відсутні обов’язкові профілактичні щеплення

Відповідно до статті 34 Закону України «Про освіту», прийом дітей у дошкільні навчальні заклади проводиться за бажанням батьків або осіб, що їх замінюють. Згідно із статтею 36 Закону України «Про дошкільну освіту», батьки мають право вибирати дошкільний навчальний заклад. Згідно з пунктом 6 Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003р. №305, прийом дітей у дошкільний навчальний заклад здійснюється керівником протягом навчального року на підставі заяви батьків або осіб, що їх замінюють, медичної довідки про стан здоров’я дитини, з висновком лікаря, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад, довідки дільничого лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження – за наявності місць.
Згідно із Законами України «Про захист населення від інфекційних хвороб» (статті 12 і 15) та «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» (стаття 27), з метою запобігання захворюванням на туберкульоз, поліомієліт, дифтерію, кашлюк, правець та кір в Україні профілактичні щеплення є обов’язковими. Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється.
Відповідно до спільного листа Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 29 вересня 2014 року № 1/9-500, №04.01.16/28103 «Щодо вирішення окремих питань про зарахування до дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів дітей, у яких відсутні обов’язкові профілактичні щеплення» у разі, якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв’язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній   ситуації   за   рішенням   консиліуму відповідних лікарів вони можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його.
Слід зазначити, що на сьогодні існує дефіцит необхідних вакцин. Така ситуація виникла з об’єктивних причин (неможливість перереєстрації, недофінансування, знаходяться під забороною вакцини Російського виробництва).
Відповідно до Примірного положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України «
Про удосконалення амбулаторно-поліклінічної допомоги дітям в Україні» від 29.11.2002 № 434 (далі Примірне положення), медична документація для зарахування дітей до дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів включає форму № 026/о з висновками про стан здоров’я дитини і рекомендаціями щодо подальшого спостереження за дитиною, про профілактичні щеплення (ф. № 063/о); дані лабораторних досліджень.
Медична документація видається на підставі даних обов’язкового медичного профілактичного огляду дитини за участю лікаря педіатра та інших лікарів-спеціалістів.
       Питання щодо відвідування навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішується індивідуально лікарсько-консультативною комісією (для зарахування до загальноосвітнього навчального закладу з залученням епідеміолога).
Враховуючи зазначене, керівник навчального закладу приймає дитину до закладу за наявності відповідних медичних довідок встановленого зразка, а для дітей у яких відсутні обов’язкові профілактичні щеплення (незалежно від причин), додатково подається висновок лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу державної (комунальної) форми власності, у якому зазначено, що дитина здорова і може відвідувати навчальний заклад.
Якщо лікарсько-консультативна комісія приймає рішення щодо заборони відвідування дитиною, у якої відсутні профілактичні щеплення, навчального закладу (при складній епідеміологічній ситуації та (або) індивідуальних показниках), то питання щодо форм здобуття освіти такими дітьми вирішується місцевими органами управління освітою.

ЯК ГОТУВАТИ ДИТИНУ ДО ВСУПУ В ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ?!

Відповідальність за виховання дитини лежить в однаковій мірі як на закладі дошкільної освіти, так і на сім’ї. Ефективність цього процесу у великій мірі залежить від співпраці сім’ї і  закладу дошкільної освіти.
У роботі з батьками дитини раннього віку можна виділити два етапи:
– на першому етапі педагог проводить роботу з батьками дітей, які  ще не відвідують заклад дошкільної освіти;
– на другому етапі проводять роботу з батьками, діти яких почали відвідувати  групу раннього віку.
Робота з батьками розпочинається з моменту проведення обліку дітей, які проживають у мікрорайоні. Педагог знайомиться із сім’єю та дитиною, запрошує відвідати   заклад дошкільної освіти в «День відкритих дверей», що організовують для батьків майбутніх вихованців і проводять у перший тиждень жовтня. В цей день батьки зустрічаються з керівником  дошкільного закладу, який знайомить їх з програмою проведення масового заходу:
–  екскурсія  дошкільним закладом з обов’язковим  відвідуванням груп     раннього віку;
–  зустріч з вихователями, які вже працюють в групах раннього віку і з тими, хто на наступний навчальний рік буде набирати малюків;
–  перегляд фрагментів занять і режимних процесів;
–  знайомство з переліком заходів для батьків, що будуть проводитися протягом поточного року.
Кількість таких заходів не перевищує одного разу на місяць:
– листопад – свято осені, консультація лікаря (медичної сестри) з питань   загартування організму малюка;
– грудень – новорічне свято для дітей, що не відвідують дошкільний заклад;
– січень – консультація на тему: «Щеплення та їхній вплив на здоров’я   дітей»;
– лютий – зустріч з практичним психологом на тему «Як підготувати дитину до вступу у дошкільний заклад»;
– березень – практикум для батьків на тему: «Вчимо діяти з предметами».
– квітень – відвідування спортивного міні-змагання «Тато, мама і я – спортивна сім’я» (для дітей раннього віку);
-травень – знайомство зі змістом угоди між сім’єю і дошкільним закладом щодо співпраці у вихованні дітей, правилами прийняття в  заклад дошкільної освіти .
Коли сім’я прийняла рішення про відвідування дитиною дошкільного закладу, тоді подається заява завідувачу. Керівник проводить першу бесіду  з батьками, ознайомлює їх з правилами та режимом роботи ЗДО, визначає групу, в якій буде виховуватись дитина.
Під час формування груп  керуємось  віковим принципом комплектації. Враховуємо право батьків вибирати вихователя,  якщо вони ознайомились з підходами педагога до  виховання і ці педагоги найбільше підходять їхньому малюкові.
Після вирішення організаційних питань між батьками і закладом підписується договір про співпрацю:

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень